“Destek” NerdenGeliyo?

“Destek” acayip Türkçe tınlayan bir kelime değil mi? Değilmiş vallahi. Farsça “abdest” (bkz. www.nerdengeliyo.com/abdest) kelimesinde işlediğimiz “dest” vardı ya hani, “el” anlamında… İşte o “el”, küçültme ekiyle “destek” yani “elcik” olmuş. Hani biz “şu işe bir el atıver” diye yardım isteriz ya, “destek” de aynı kafaymış meğer…

Eee şimdi sözü açılmışken… Biz NerdenGeliyo olarak bir halt yedik arkadaşlar. Bundan sonra günlük yazılarımızın yanı sıra YouTube* videolarıyla da karşınızda olacağız. Videolarımız için kelimelerimizi daha önce yazdığımız maddelerden, sizlerin en çok ilgi gösterdiği veya bizce en anlamlı olan kelimelerden seçmek istiyoruz, önerilerinizi duymaktan mutlu oluruz!

Bilmiyoruz pişman mısınız ama, bu deli cesaretinin müsebbibi siz sevgili okurlarımızsınız… Bizi her gün okuyarak, zihin açan kelimeler önererek, yorumlarınızla öğrenmemizi, gelişmemizi sağladığınız için hepinize acayip teşekkür ediyoruz! İlk videomuz “NerdenGeliyo NerdenGeliyo?”nun bağlantısını Instagram profilimizde görebilirsiniz. Belki bir el atarsınız da, güdük kanalımız da buralar gibi şenlenir? 🤜🏻💥🤛🏻 😜😉👍🏻📝🎥🎬 İkinci videomuz pek yakında… Herkese iyi seyirler, teşekkür ve sevgiler!

*Kanalımıza aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.
https://www.youtube.com/channel/UC-_CipNBRyb-F7Oi7AKaKUg