Nerdengeliyo - Minnettar

“Minnettar” NerdenGeliyo?

“Minnettar” bir melez. İlk kısmı “minnet” Arapçada “şükran, ihsan ve lütuftan doğan borç” anlamına geliyor. “-tar” ise Farsçada bir şeyi tutan, ona sahip olanı anlatan “-dar” eki. Yani birilerine karşı minnet duygusuna sahip olanı anlatıyor “minnettar”. Tıpkı bizim, NerdenGeliyo ekibi İpek ve Yiğit kardeşler olarak son 1,5 yıldır hissettiğimiz gibi.

Çünkü bu süre zarfında sizlerden gelen ilgi, merak ve sevgiyle 20,000 kişilik bir topluluğa dönüştük. Her şeyin su gibi aktığı Instagram’da okumayı seven, kelimelere zaman ayırabilen yirmi bin değerli okur… Güzel yorumlarınız, desteğiniz sayesinde her gün yeni bir kelime araştırıp paylaşacak hevesi bulduk; sorularınız, önerileriniz, eleştirilerinizden öğrendik ve öğrenmeye devam ediyoruz.
Birinci yaş günümüzde haberini verdiğimiz NerdenGeliyo videolarını artık üretmeye başladık. Zaten içerik size tanıdık gelecektir çünkü kelimeleri daha önceki yazılarımızdan seçiyor olacağız. Her türlü önerinizi, fikrinizi heyecanla bekleriz!

Kelimesever 20,000 kişi olmamızın şerefine bugün çok değerli bir kavramın, her şeyin başlangıcı olan ALFABE kelimesinin çok severek hazırladığımız videosunu paylaşmak istedik sizlerle. Youtube kanalımızdan (https://www.youtube.com/channel/UC-_CipNBRyb-F7Oi7AKaKUg) izler, bir de üstüne abone olursanız, daha ne isteyelim hayattan yahu…

Kelimelerin geldiği yöne giderken en güzel şey, bu merakı başka meraklılarla paylaşmak. Hepinize “minnet” ve sevgilerimizle, yeni kelimelerde buluşmak üzere!✌🏻👀👀🎉🎊🍾👏🏻👏🏻🙏🏻😃♥️🎥📝 ​​