Biz İpek İrde Dupont ve Yiğit Hadi İrde adında iki kardeşiz. İpek görsellerden, Yiğit metinlerden sorumlu/yum (bkz: “kişilik bölünmesi” NerdenGeliyo?).

Kelimeleri beraber belirliyor ve birbirimizin işine ziyadesiyle turşu oluyoruz. İletişim sektöründeniz: Yiğit’in reklam yazarlığı geçmişi var ve İstanbul’da bir şirkette iletişim uzmanı olarak çalışıyor, İpek ise Paris’te bir üniversitenin web iletişiminden sorumlu.

Türkçe başta olmak üzere İngilizce, Fransızca ve İtalyanca dillerine hakim sayılırız. Kelime kökenlerinde sıkça karşılaştığımız Arapça, Farsça ve Yunanca‘yı ise sözlükler ve online dil kaynakları ile araştırıyoruz. Başlıca kaynaklarımızı şuraya koyduk.

Nerdengeliyo.com ve ona bağlı hesapları tamamen dile olan tutkumuzdan, gönüllü olarak hazırlıyoruz. Kelimelerin insanı, türümüzü anlamak için çok değerli, besleyici bir araç olduğuna inanıyoruz ve kökenlerini inceledikçe “hepimiz kardeşiz, bu öfke ne diye? 🎵” diye haykırasımız geliyor. Size de azıcık öyle geliyorsa, ne mutlu bize.