NerdenGeliyoruz?

"NerdenGeliyo?" NerdenGeliyo?

Evet, 365. kelimemizi nihayet devirdik ve bunca zamandır yapmayı beklediğimiz o muhteşem, dahiyane kelime oyunuyla karşınızdayız: “NerdenGeliyo? NerdenGeliyo?“!

Tam bir yıldır sektirmeden, her gün başka bir kelimenin hikayesini inceledik. Okurlarımız arasında da yazılarımızı her gün bıkmadan usanmadan beğenen, aşırı tatlı bir kitle oluştu. Bu “motivasyon pompası” azınlık başta olmak üzere bizi okuyan, yorumları ve kelime önerileriyle bize destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz.

Biz İpek ve Yiğit İrde adında iki kardeşiz. İpek görsellerden, Yiğit metinlerden sorumlu/yum (bkz: “kişilik bölünmesi” NG?). Kelimeleri beraber belirliyor ve birbirimizin işine ziyadesiyle turşu oluyoruz. İletişim sektöründeniz: Yiğit’in reklam yazarlığı geçmişi var ve İstanbul’da bir şirkette marka yöneticisi. İpek ise stratejik pazarlama uzmanı ve yarışmaya Paris’ten katılıyor. Türkçe başta olmak üzere İngilizce, Fransızca ve İtalyanca dillerine hakim sayılırız. Kelime kökenlerinde sıkça karşılaştığımız Arapça, Farsça ve Yunanca‘yı ise sözlükler ve online dil kaynakları ile araştırıyoruz. Asla kaynaksız yazmıyoruz; yani “NerdenGeliyo?” o sanabileceğiniz yerden gelmiyor! 😉

Nerdengeliyo.com ve ona bağlı hesapları tamamen dile olan tutkumuzdan, gönüllü olarak hazırlıyoruz. Kelimelerin insanı, türümüzü anlamak için çok değerli, besleyici bir araç olduğuna inanıyoruz ve kökenlerini inceledikçe “hepimiz kardeşiz, bu öfke ne diye? 🎵” diye haykırasımız geliyor. Size de azıcık öyle geliyorsa, ne mutlu bize.

Malumunuz, çalışan insanlar olarak kesintisiz her gün araştırma ve yayın yapmak keyifli olduğu kadar yorucu bir iş. Birinci yaş günümüz vesilesiyle yayında biraz vites küçültüp, projemizi geliştirmeye devam etmek istiyoruz. Belki son dönemde flörtleştiğimiz video formatına biraz daha eğilebiliriz. Siz ne dersiniz? Önerilerinizi duymaktan memnun oluruz.

Herkese sonsuz teşekkürler, sevgiler. Yeni kelimelerde görüşmek dileğiyle! 😉👍🏼🎂